Wyślij wiadomość
Shaanxi Hongbaiyi Biotech Co., Ltd.
Shaanxi Hongbaiyi Biotech Co., Ltd.
Aktualności
Do domu / Aktualności /

Company News About Tirzepatyd i semaglutid - dwa skuteczne leki na odchudzanie

Tirzepatyd i semaglutid - dwa skuteczne leki na odchudzanie

2023-11-30
Tirzepatyd i semaglutid - dwa skuteczne leki na odchudzanie

Jeśli nie słyszałeś, istnieje nowy lek, który obiecuje pomóc osobom z cukrzycą typu 2 i otyłością stracić znaczną wagę.

 

 

Lek, zwany tirzepatydem, jest pierwszym tego rodzaju.Działa poprzez atakowanie dwóch receptorów - zależnego od glukozy proinsulinotropowego polipeptydu i glukagonopodobnego peptydu 1 - w celu stymulowania utraty wagi u pacjentów.

 

 

Z drugiej strony, leki, z którymi możecie być bardziej zaznajomieni, takie jak semaglutid, atakują tylko jeden z tych receptorów.Jak te dwa leki pomagają pacjentom z cukrzycą typu 2 i otyłością schudnąć??

 

 

najnowsze wiadomości o firmie Tirzepatyd i semaglutid - dwa skuteczne leki na odchudzanie  0

 

 

Co to jest lek Tirzepatide?


Tirzepatide (its brand name is Mounajaro) is a medication that helps people with type 2 diabetes lose weight and lower blood sugar levels by increasing insulin production and decreasing the amount of sugar produced by the liver.

 

 

Podobnie jak inne leki, które pomagają osobom z cukrzycą typu 2 schudnąć, Tirzepatide spowalnia również tempo przepływu pokarmu przez organizm.który sprawia, że ludzie czują się pełniej dłużej i pomaga im osiągnąć swoje cele odchudzania.

 

 

Jak działa lek Tirzepatide?


Tirzepatyd ma na celu działanie agonistów zależnych od glukozy polipeptydu insulinoatropowego (GIP) i peptydu glukagonowego 1 (GLP-1), co czyni go pierwszym lekiem na odchudzanie i leczenie cukrzycy, który ma na celu działanie obu agonistów..

 

 

Zarówno agonistów receptorów glukozozależnego polipeptydu glukagonu, jak i glukozo- podobnego peptydu 1 są hormonami inkretinowymi, co oznacza, że uwalniają się i stymulują wydzielanie insuliny po spożyciu pokarmu.

 

 

Tirzepatyd działa naśladując oba te agonisty receptorów, które sygnalizują trzustce zaprzestanie uwalniania insuliny po spożyciu pokarmu i ostrzegają wątrobę o obniżeniu poziomu glukozy.

 

 

Procesy te spowalniają trawienie, poprawiają kontrolę poziomu glukozy we krwi i pomagają ludziom dłużej czuć się nasyceni po posiłku, co prowadzi do utraty wagi i kontroli wagi.

 

 

Jak to działa?


Wspomnieliśmy, że tirzepatyd ma na celu zarówno agonistów receptorów GLP 1, jak i GIP.który jest wydzielany przez jelita po jedzeniu i sygnalizuje sytość do mózgu.

 

 

Semaglutid w celu utraty wagi stymuluje szybkość wydzielania insuliny i spowalnia opróżnianie żołądka.zwłaszcza w połączeniu ze zdrowym stylem życia.

 

 

Badania wykazały, że agonisty receptorów GLP 1 znajdują się w obszarach mózgu, które wpływają na uczucie satysfakcji i głodu.

 

 

W związku z tym, naśladując agonistów receptorów GLP 1, semaglutid może pomóc w dłuższym odczuwaniu sytości i poprawie regulacji stężenia cukru we krwi oraz magazynowania tłuszczu.

 

Wymagania w zakresie bezpieczeństwa i bezpieczeństwa

 

 

Jak skuteczne są preparaty Tirzepatide i semaglutid w leczeniu odchudzania?


Zarówno Tirzepatyd, jak i Semaglutid stosuje się w celu utraty masy ciała i zmniejszenia masy ciała.w badaniach klinicznych u pacjentów z cukrzycą typu 2 i otyłością.

 

 

Przyjrzyjmy się bliżej dowodom i badaniom porównującym skuteczność Tirzepatidu i Semaglutudu w osiąganiu wyników odchudzania i redukcji masy ciała.

 

 

Semaglutid do odchudzania

 

W dwuletnim badaniu klinicznym, w którym porównano pacjentów przyjmujących 1 mg preparatu Semaglutide i zmieniających styl życia (np. poprawiających dietę i ćwiczenia fizyczne) z tymi, którzy zmieniali tylko styl życia,wyniki wykazały, że u pacjentów przyjmujących Semaglutid zmniejszyła się średnioZ drugiej strony u osób, które nie przyjmowały Semaglutide, utrata masy ciała wynosiła tylko 0, 5 kg.

 

 

Tirzepatyd w leczeniu odchudzania


Badania kliniczne Tirzepatidu wykazały skuteczność leku w odchudzaniu u pacjentów z cukrzycą typu 2 i otyłością.

 

W porównaniu z działaniem tirzepatydu na utratę masy ciała w porównaniu z działaniem semaglutydu, tirzepatyd okazał się skuteczniejszy niż Semaglutid.Może to być spowodowane tym, że lek Tirzepatide ma na celu zarówno zależne od glukozy receptory polipeptydów insulinoatropowych, jak i receptory peptydu 1 podobnego do glukagonu., podczas gdy semaglutid atakuje tylko receptory peptydu 1 podobnego do glukagonu.

 

 

Jednakże potrzebne są dalsze badania w celu ustalenia wartości porównawczej Tirzepatidu i Semaglutide w tym samym badaniu klinicznym.

 

 

Jaka jest różnica między preparatem semaglutid a preparatem Tirzepatide?


Zarówno Tirzepatyd, jak i Semaglutid są stosowane w celu utraty wagi u osób z cukrzycą typu 2 i otyłością oraz poprawy stanu układu sercowo- naczyniowego z powodu chorób związanych z wagą.istnieją pewne kluczowe różnice między tymi dwoma lekami.

 

 

Główną różnicą między tymi lekami jest to, że należą one do dwóch różnych klas leków i atakują nieco różne obszary mózgu.

Tizapid działa w inny sposób, aktywując oba te receptory w porównaniu z semaglutidem.z drugiej strony, ma na celu wyłącznie agonistów receptorów GLP- 1, ale jest dostępny na rynku dłużej niż tirzepatyd, co jest poparte większą ilością badań i dowodów klinicznych.

 

 

Jak mogę dostać leki na odchudzanie?

 

Można uzyskać dostęp do peptydów na odchudzanie na stronie www.peptide-powder.com.

 

Ale pamiętajcie: próbując zmniejszyć wagę i osiągnąć swoje cele odchudzające, ważne jest, aby spojrzeć poza leki.